Inwestycja zrealizowane - SM Poludnie Gdańsk

Przejdź do treści

Inwestycja zrealizowaneINWESTYCJE ZREALIZOWANE (galeria)

BUDOWLE UŻYTECZNOŚCI WSPÓLNEJ

Spółdzielnia realizuje z własnych środków obiekty mające na celu podniesienie komfortu zamieszkania na osiedlu i stworzenie różnorodnych i dostępnych form wykorzystania wolnego czasu.
Dlatego rodzaje obiektów oraz działalności kulturalnej i sportowo – rekreacyjnej uwzględniają potrzeby i oczekiwania różnych grup wiekowych mieszkańców. Do dyspozycji mieszkańców są:
• 3 oddziałowe przedszkole,
• całoroczne centrum sportowo – rekreacyjne,
• 2 boiska sportowe z nawierzchnią z tworzywa sztucznego,
• 3 ogólnodostępne parkingi na 314 miejsc,
• 2 korty tenisowe,
• 30 placów zabaw,
• teren rekreacji z siłownią terenową usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie historycznego Parku Oruńskiego, na terenie ponad 6000,0 m2, z nasadzoną zielenią niską umożliwiającą korzystanie z punków widokowych na roztaczający się wokół krajobraz Żuław.
Zewnętrzna siłownia terenowa z najnowocześniejszymi urządzeniami do ćwiczeń zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie boiska do gry w piłkę nożną,
• place zabaw – na powierzchni 7751 m2 zrealizowane przy budynkach place zabaw, są ogrodzone, wyposażone w urządzenia przeznaczone dla dzieci w różnym wieku m. in. piaskownice, zabawki sprężynowe, zestawy zabawowe, wieloelementowe huśtawki, zjeżdżalnie, karuzele, stoły szachowe, stoły do gry w tenisa stołowego, mini ściankę wspinaczkową, lin aria. Dla najmłodszych są to place zabaw o nawierzchni gumowej bezpiecznej.

Ważniejsze realizacje:
Korty tenisowe:
służą mieszkańcom od 1997 roku

Przedszkole:

zbudowane w 1998 roku, że środków członków na potrzeby mieszkańców Spółdzielni. 3 oddziałowe przedszkole posiada trzy pomorskie Certyfikaty, jakości nadane przez Kuratora Oświaty
Monitoring wizyjny całego osiedla:
od 2004 roku zapewnia całodobową ochronę i bezpieczeństwo mieszkańców.


Centrum sportowo – rekreacyjne:
całoroczny obiekt z kręgielnią, bilardem, siłownią, fitness, sauną i zapleczem socjalnym itp. – oddany do użytku w 2007 roku.

Boisko do gry w piłkę nożną ze sztuczną nawierzchnią:
oddane do użytku mieszkańców w 2011 roku. Największe osiedlowe boisko typu „Orlik” /68x35m/ w Gdańsku. Wyposażone w trybuny dla 198 osób oraz 2 wiaty stadionowe dla zawodników. Ogrodzone, monitorowane.


Siłownia terenowa
z najnowocześniejszymi urządzeniami do ćwiczeń

Place zabaw:
dla najmłodszych o nawierzchni gumowej, bezpiecznej, ogrodzone.


Wszystkie obiekty stanowią własność Spółdzielni

Wróć do spisu treści